The CM322522-R82MO is a 1210 surface mount wirewound inductor with a nominal inductance of 0.82uH and a tolerance of 20%. It has a maximum DC current rating of 0.45A and a maximum DC resistance of 0.65 ohms. The inductor is tested at a frequency of 25.2MHz and has a minimum quality factor of 30 and a minimum self resonant frequency of 140MHz. It is available in a 1210 case size with a product length of 3.5mm, height of 2.4mm, and product depth of 2.7mm.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Etronic Team CM322522-R82MO technical specifications.
| Type | RF |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 0.82uH |
| Tolerance | 20% |
| Inductance Test Frequency | 25.2MHz |
| Maximum DC Current | 0.45A |
| Max DC Resistance | 0.65Ohm |
| Minimum Quality Factor | 30 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 140MHz |
| Case Size | 1210 |
| Product Length | 3.5mm |
| Height | 2.4mm |
| Product Depth | 2.7mm |