Inductor Pluggable Shielded Wirewound 680uH 10% 1KHz Ferrite 0.57A 1.57Ohm DCR RDL T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Pluggable |
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Shielded |
| Core Material | Ferrite |
| Inductance | 680uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 1KHz |
| Maximum DC Current | 0.57A |
| Maximum Saturation Current | 0.68(Typ)A |
| Max DC Resistance | 1.57Ohm |
| Minimum Self Resonant Frequency | 1.66M(Typ)Hz |
| Lead Style | Radial |
| Height | 10.5mm |
| Product Diameter | 9.5mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |