Inductor RF Chip Molded/Unshielded Wirewound 0.022uH 2% 50MHz 70Q-Factor Ceramic 1.55A 0.05Ohm DCR 1812 T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF Chip |
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Molded/Unshielded |
| Core Material | Ceramic |
| Inductance | 0.022uH |
| Tolerance | 2% |
| Inductance Test Frequency | 50MHz |
| Maximum DC Current | 1.55A |
| Max DC Resistance | 0.05Ohm |
| Minimum Quality Factor | 70 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 2300MHz |
| Case Size | 1812 |
| Product Length | 4.9mm |
| Height | 3.4mm |
| Product Depth | 3.8mm |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |