Inductor RF Chip Molded/Unshielded Wirewound 82uH 2% 2.5MHz 32Q-Factor Ceramic 0.055A 59Ohm DCR 1812 T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF Chip |
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Molded/Unshielded |
| Core Material | Ceramic |
| Inductance | 82uH |
| Tolerance | 2% |
| Inductance Test Frequency | 2.5MHz |
| Maximum DC Current | 0.055A |
| Max DC Resistance | 59Ohm |
| Minimum Quality Factor | 32 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 15M(Typ)Hz |
| Case Size | 1812 |
| Product Length | 4.9mm |
| Height | 3.4mm |
| Product Depth | 3.8mm |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |