Ind Chip Shielded 220nH 10% 25MHz 30 250mA
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF |
| Protection Style | Shielded |
| Inductance | 0.22uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 25MHz |
| Maximum DC Current | 0.25A |
| Minimum Quality Factor | 30 |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |