Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Flir 382260 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Max Output Current | 5.1A |
| Max Output Voltage | 36.8V |
| Min Output Voltage | 100mV |
| Max Power Dissipation | 80W |
| Max Supply Voltage (AC) | 264V |
| Min Supply Voltage (AC) | 90V |
| Number of Outputs | 3 |
| Output Current | 2.3A |
| Output Power | 80W |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Weight | 5lb |
| Wire/Cable Type | Power Cord |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Flir 382260 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
