
Turbo Medium Loud Warble Tone, Slow Rate, Panel Mount Case and Quick Connect Blades with Screws Termination
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Floyd Bell TMW-86-530-S(S) datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 33mm |
| Frequency | 2.9kHz |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Operating Supply Current | 10mA |
| Ratings | IP68, Waterproof, Dust Tight |
| Series | Turbo |
| Termination | Screw |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Floyd Bell TMW-86-530-S(S) to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.