FOX Electronics FOXSLF/221-20 technical specifications.
| Depth | 4.65mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30R |
| Frequency | 22.1184MHz |
| Frequency Stability | 50ppm |
| Frequency Tolerance | 30ppm |
| Height | 3.6mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.88mm |
| Length | 11.35mm |
| Load Capacitance | 20pF |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Through Hole |
| Operating Frequency | 22.1184 MHz |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | HC49S |
| Series Resistance | 30R |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 50ppm |
| Width | 4.65mm |