Grayhill 71BD30-02-2-AJS technical specifications.
| Actuator Length | 9.53mm |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 250mA |
| Index Angle | 30° |
| Index Stops | Adjustable |
| Max Voltage Rating (AC) | 115V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30V |
| Mount | Panel |
| Number of Decks | 2 |
| Number of Poles per Deck | 2 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | 71 |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | DP |
| Voltage Rating (AC) | 115V |
| DC Rated Voltage | 30V |