Honeywell AML24EBA2AA05-001 technical specifications.
| Current Rating | 2A |
| Mount | Panel, Snap in |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Series | AML24 |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125V |
| DC Rated Voltage | 24V |