Honeywell AML24EBA2CA06 technical specifications.
| Actuator Type | Rocker |
| Contact Current Rating | 3A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 2A |
| Orientation | Straight |
| Package Quantity | 1 |
| Series | AML24 |
| Switch Function | On-On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | DPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125V |
| DC Rated Voltage | 24V |