Honeywell AML24GBC3AA04 technical specifications.
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 2A |
| Mechanical Life | 25000Cycles |
| Mount | Panel, Snap in, Through Hole |
| Series | AML24 |
| Switch Function | On-Off-On |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125V |
| DC Rated Voltage | 24V |