Honeywell AML24GBE2CA03-001 technical specifications.
| Current Rating | 2A |
| Series | AML24 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | DPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125V |
| DC Rated Voltage | 24V |