Honeywell CSCA0400A000B15B02 technical specifications.
| Accuracy | 2% |
| Package/Case | Module |
| Current Rating | 400A |
| Current Sensing | 400A |
| Frequency | 50kHz |
| Linearity | 1% |
| Max Operating Temperature | 80°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Supply Current | 17mA |
| Mount | Chassis Mount, Screw |
| Nominal Supply Current | 17mA |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 15V |