Honeywell CSLW6B200M technical specifications.
| Accuracy | 1.5% |
| Package/Case | Module |
| Coil Resistance | 4R |
| Current Rating | 200mA |
| Current Sensing | 200mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Supply Current | 9mA |
| Max Supply Voltage (DC) | 10.5V |
| Min Supply Voltage (DC) | 4.5V |
| Max Supply Voltage | 10.5V |
| Min Supply Voltage | 4.5V |
| Mount | PCB |
| Nominal Supply Current | 9mA |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Frequency | N/A |
| Operating Supply Voltage | 10V |