Honeywell NBPLLNN015PAUNV technical specifications.
| Accuracy | 0.25% |
| Package/Case | SMD/SMT |
| Height | 10.94mm |
| Input Resistance | 3kR |
| Length | 7mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Pressure | 30PSI |
| Max Supply Voltage | 12V |
| Min Supply Voltage | 1.8V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 1.5mA |
| Operating Pressure | 15PSI |
| Output Type | Wheatstone Bridge, Analog |
| Package Quantity | 200 |
| Port Style | Barbless |
| Pressure Type | Absolute |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | No |
| Series | NBP |
| Supply Current | 1.5mA |
| Termination | SMD/SMT |
| DC Rated Voltage | 12V |
| Width | 7mm |