Honeywell SZRMY41PAC110120V technical specifications.
| Coil Current | 9.2mA |
| Coil Resistance | 4.43kR |
| Coil Voltage (AC) | 110V |
| Contact Current Rating | 3A |
| Contact Material | Gold, Silver |
| Current Rating | 3A |
| Depth | 28mm |
| Length | 21.5mm |
| Max Current Rating | 3A |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 125V |
| Mount | Through Hole |
| Operate Time | 20ms |
| Package Quantity | 20 |
| Power Consumption | 1.1W |
| Release Time | 20ms |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | 4PDT |
| Voltage Rating (AC) | 250V |