Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Idec LW-C30 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Contact Material | Gold, Silver |
| Max Operating Temperature | 50°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250V |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | 3PDT |
| RoHS | Unconfirmed |
Download the complete datasheet for Idec LW-C30 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
