
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Material | Silver |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 125V |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | DPDT |
| RoHS | Unconfirmed |
