The Intel AC82G45SLB84 is a DDR3/DDR2 memory module packaged in FCBGA with a maximum operating temperature of 100°C. It is available in tape and reel packaging with 360 pieces per reel. This module is not RoHS compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Intel AC82G45SLB84 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | FCBGA |
| Length | 34mm |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Memory Type | DDR3, DDR2 |
| Package Quantity | 360 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | No |
| Series | G45 |
| Width | 34mm |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Intel AC82G45SLB84 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.