CPU - Central Processing Units Xeon LC3518 Single CR 1.73GHz FCLGA1366
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Data Bus Width | 64b |
| Max Frequency | 1.73GHz |
| Max Operating Temperature | 79°C |
| Number of Cores | 1 |
| Operating Supply Voltage | 1.5V |
| Packaging | Tray |
| Series | LC3518 |
| RoHS | Compliant |