Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Intel AV8063801117301SR0WL datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | FCBGA |
| Data Bus Width | 64b |
| Frequency | 2.4GHz |
| Max Frequency | 2.4GHz |
| Memory Size | 16GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Cores | 2 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Series | i3-3120ME |
| RoHS | Not CompliantNo |
Download the complete datasheet for Intel AV8063801117301SR0WL to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.