Embedded Box Computers Intel NUC Core i3-3217U 1.8GHz uCFF
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Frequency | 1.8GHz |
| Interface | USB, Ethernet, HDMI, PCIe |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Memory Size | 16GB |
| Memory Type | DDR3, |
| Mount | Box |
| Operating Supply Voltage | 19V |
| Package Quantity | 5 |
| Packaging | Bulk |
| Series | NUC i3-3217U |
| RoHS | Compliant |