INTEL CORE I7-600, I5-500, I5-400 AND I3-300 MOBILE PROCESSOR SERIES
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | PGA |
| Frequency | 2.66GHz |
| Max Supply Voltage | 1.89V |
| Min Supply Voltage | 1.71V |
| Mount | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 1.8V |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |