Intersil EL8108ISZ-T13 technical specifications.
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Package/Case | SOIC |
| Input Bias Current | 5uA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 25mV |
| Input Type | NO |
| Input Voltage Noise Density | 6nV/sqrt Hz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 13V |
| Min Supply Voltage | 4.5V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Current | 14.3mA |
| Operating Supply Voltage | 12V |
| Output Current per Channel | 450mA |
| Package Quantity | 2500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Slew Rate | 800V/µs |
| Supply Current | 18mA |