Intersil EL8201IS-T13 technical specifications.
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Package/Case | SOIC |
| Gain Bandwidth Product | 100MHz |
| Input Bias Current | 1.6uA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 800uV |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Current | 2mA |
| Output Current per Channel | 65mA |
| Package Quantity | 2500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | No |
| Slew Rate | 200V/µs |