Intersil EL8201ISZ technical specifications.
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Bandwidth | 200MHz |
| Package/Case | SOIC |
| Common Mode Rejection Ratio | 90dB |
| Gain | 1dB |
| Gain Bandwidth Product | 100MHz |
| Height | 1.5mm |
| Input Bias Current | 1.6uA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 800uV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 5mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Current | 2mA |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Output Current per Channel | 65mA |
| Package Quantity | 97 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100dB |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Slew Rate | 200V/µs |
| Supply Current | 2.4mA |
| Technology | CMOS |
| Voltage Gain | 90dB |
| Width | 4mm |