Ixys IXFH110N25T technical specifications.
| Package/Case | TO-247-3 |
| Continuous Drain Current (ID) | 110A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 250V |
| Input Capacitance | 9.4nF |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 694W |