Ixys IXTH32P20T technical specifications.
| Package/Case | TO-247-3 |
| Continuous Drain Current (ID) | 32A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200V |
| Input Capacitance | 14.5nF |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 300W |