Johanson 0868LP15A020E technical specifications.
| Bandwidth | 20MHz |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Package/Case | 0805 |
| Frequency | 868MHz |
| Height | 1.05mm |
| Impedance | 50R |
| Input Impedance | 50R |
| Input Power | 2W |
| Insertion Loss | 0.5dB |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |