Kemet C0805C182J2GACAUTO ceramic capacitor has a capacitance of 0.0018uF and a DC rated voltage of 200V. It is a 2-terminal component with a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. The capacitor measures 1.25mm in width, 2mm in length, and 0.78mm in height. It is packaged in an 0805 case.