The C1206H104F3GACTU is a 0.1uF ceramic capacitor with a maximum operating temperature of 200 degrees Celsius. It has a DC rated voltage of 25 volts and is available in a 1206 package type. The capacitor is a multilayer ceramic (MLCC) type and is suitable for use in a variety of applications. The dimensions of the capacitor are 1.6mm in width and 3.2mm in length, with a height of 1.6mm. The capacitor has two terminals and operates within a temperature range of -55 to 200 degrees Celsius.