Kyocera 04023J0R2PBSTR\500 technical specifications.
| Capacitance | 0.2pF |
| Package/Case | 0402 |
| Height | 0.4mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 1mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Weight | 2.3E-05oz |
| Width | 0.5mm |