Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Kyocera 12065A8R0CAT2A technical specifications.
| Capacitance | 8pF |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Package/Case | 1206 |
| Construction | Flat |
| Depth | 1.6mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.5mm |
| Length | 3.2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 4000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.037inch |
| Voltage Rating | 50V |
| DC Rated Voltage | 50V |
| Width | 0.063inch |