Cap Film 0.22uF 100V PET-HT 5% (5.8 X 5 X 3.3mm) SMD 125C T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 220nF |
| Package/Case | 2220 |
| Construction | Flat |
| Depth | 5mm |
| Dielectric | PET |
| Length | 5.8mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 5% |
| RoHS | Compliant |