Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Kyocera CCR05CJ5R6BRVTR1 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 5.6pF |
| Package/Case | Radial |
| Depth | 2.29mm |
| Height | 4.83mm |
| Lead Pitch | 5.08mm |
| Length | 4.83mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Radial |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Kyocera CCR05CJ5R6BRVTR1 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.