Kyocera CDR31BP6R8BBSM\M2K technical specifications.
| Capacitance | 6.8pF |
| Package/Case | 0805 |
| Construction | Flat |
| Depth | 1.25mm |
| Dielectric | C0G |
| Length | 2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |