Cap Ceramic 390pF 100V C0G 5% SMD 1206 (1%FR) 125°C Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 390pF |
| Package/Case | 1206 |
| Construction | Flat |
| Depth | 1.6mm |
| Dielectric | C0G |
| Length | 3.2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Thickness | 1.3mm |
| Tolerance | 5% |
| DC Rated Voltage | 100V |
| Width | 1.6mm |
| RoHS | Not CompliantNo |