
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200volts 33pF 2% 0805 CASE SIZE
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 1.8pF |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Package/Case | 0805 |
| Dielectric | C0G |
| Height | 1.02mm |
| Length | 2.01mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 2% |
| DC Rated Voltage | 200V |
| Width | 1.25mm |
| RoHS | Not Compliant |