Kyocera TWAA476M060CBSZ0000 technical specifications.
| Capacitance | 47uF |
| Package/Case | Metal |
| Diameter | 4.78mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2R |
| Length | 11.51mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Package Quantity | 20 |
| Packaging | Tray |
| RoHS Compliant | No |
| Series | TWA |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 20% |