Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Kyocera W3A4YC221KAT2A datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 220pF |
| Package/Case | 0612 |
| Circuit Type | Isolated |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Height | 1.35mm |
| Length | 3.2mm |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Capacitors | 4 |
| Number of Elements | 4 |
| Package Quantity | 4000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | IPC |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 10% |
| Voltage Rating | 16V |
| Width | 1.6mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Kyocera W3A4YC221KAT2A to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.