Kyocera W3F15C1028AT3A technical specifications.
| Capacitance | 1nF |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Package/Case | 1206 |
| Current | 300mA |
| Current Rating | 300mA |
| Height | 1.27mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Package Quantity | 10000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Ratings | AEC-Q200 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | W3F |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 50% |
| Voltage Rating | 50V |
| DC Rated Voltage | 50V |
| Width | 1.6mm |