EMI Gaskets FingerstockSnag Beryllium Copper 108dB
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Fingerstock |
| Style | No Snag |
| Core Material | Beryllium Copper |
| Finish | Bright |
| Attenuation | 108dB |
| Adhesion Option | No |
| Product Depth | 7.112mm |
| Height | 2.794mm |
| Product Length | 609.6mm |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |