EMI Gaskets I/O GASKET Rectangular Urethane <0.07Ohm
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | I/O GASKET |
| Style | Rectangular |
| Core Material | Urethane |
| Surface Resistivity | <0.07Ohm |
| Adhesion Option | Yes |
| Product Depth | 9.5mm |
| Height | 6.4mm |
| Product Length | 1.52mm |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU |