High-Performance Thermal Phase Change Material 0.076mm Thickness Gray
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Color | Grey |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Material | FILM |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Natural Thermal Resistance | 0.02°C/W |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Series | Tpcm™ 580 |
| Shape | Square |
| Thickness | 0.003inch |
| RoHS | Compliant |