
900 MHz FHSS module w/ MMCX ant. connector, Longer Range version
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Module |
| Current - Receiving | 650mA |
| Current - Transmitting | 650mA |
| Data Rate | 115.2Kbps |
| Frequency | 900MHz |
| Interface | UART |
| Max Operating Temperature | 80°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Chassis Mount |
| Output Power | 1W |
| Package Quantity | 50 |
| Sensitivity | -110dBm |
| Weight | 0.740753oz |
| RoHS | Compliant |
