The CM4545Z131R-00 is a surface mount common mode choke with a maximum operating temperature of 125°C and a minimum operating temperature of -55°C. It has a maximum current rating of 10A and a DC resistance of 3mR. The device is available in a package quantity of 10, packaged in cut tape. It is not RoHS compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Current | 10A |
| DC Resistance (DCR) | 3mR |
| Height | 0.377inch |
| Impedance | 130R |
| Length | 0.448inch |
| Max Current Rating | 10A |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Lines | 4 |
| Package Quantity | 10 |
| Packaging | Cut Tape |
| RoHS Compliant | No |
| Series | CM |
| Width | 0.448inch |
| RoHS | Not Compliant |