Laird CM4732V301R-10 technical specifications.
| Package/Case | 4732 |
| Current | 8A |
| Current Rating | 8A |
| DC Resistance (DCR) | 10mR |
| Depth | 10.92mm |
| Frequency | 100MHz |
| Height | 0.595inch |
| Impedance | 300R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 0.47inch |
| Max DC Current | 8A |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Lines | 6 |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CM |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100MHz |
| Weight | 0.2112oz |
| Width | 0.43inch |