Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Lelon VZH152M0JTR-1010 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 1.5mF |
| Package/Case | Aluminum |
| Construction | Cylindrical |
| Dissipation Factor | 0.3% |
| Height | 10.4mm |
| Leakage Current | 3uA |
| Length | 10.3mm |
| Life (Hours) | 5000Hour |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Package Quantity | 500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 670mA |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | VZH |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20% |
| Voltage Rating | 6.3V |
| DC Rated Voltage | 6.3V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Lelon VZH152M0JTR-1010 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
