Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the LEM LA125-P datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Accuracy | 0.8% |
| Package/Case | 125 |
| Max Frequency | 100kHz |
| Max Supply Voltage (DC) | 15V |
| Min Supply Voltage (DC) | 12V |
| Mount | PCB |
| Operating Supply Voltage | 15V |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Response Time | 1us |
| RoHS Compliant | Yes |
| Secondary Current | 125mA |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for LEM LA125-P to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
